Każdy rodzic marzy o tym, by jego pociecha była zdrowa i szczęśliwa. Wszyscy dbają o swoje dzieci najlepiej jak potrafią. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Problem zaczyna się już zaraz po narodzinach, kiedy przychodzi im wybrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. Jak wybrać najlepsze produkty?

Kosmetyki dla dzieci – czym się kierować podczas wyboru

Po wejściu do drogerii na dział dla niemowląt z półek krzyczą kolorowe BEE – kosmetyki dla dzieci. Można wręcz dostać zawrotu głowy. Czym kierować się podczas wyboru? Z pewnością nie kolorem opakowań czy zapachem. Choć ten ostatni może mieć znaczenie – najlepiej by był jak najdelikatniejszy a najlepiej by produkt był całkowicie pozbawiony zapachu. Zmniejsza to ryzyko alergii wywołanych przez substancje zapachowe. Skoro wiadomo już na co nie patrzeć, powiedzmy sobie na czym się skupić. Należy przeczytać skład. Powinien on być jak najbardziej naturalny, pozbawiony substancji chemicznych. Jeżeli nic nam nie mówią tajemnicze słowa zawarte na etykiecie, dobrym pomysłem będzie kierowanie się zasadą: im krótszy skład tym lepiej. Ważne jest także, aby kosmetyki dla dzieci posiadały atesty. Daje to gwarancje, że produkt przeszedł szczegółowe testy i nadaje się dla najmłodszych.

Kosmetyki dla dzieci – jakich składników unikać

Najlepiej unikać wszelkich składników chemicznych, które mogą działać drażniąco na delikatną skórę dziecka. Jeżeli jest ona wyjątkowo wrażliwa, należy wyłączyć używanie składników takich jak:

  • parabeny
  • substancje zapachowe
  • alkohol
  • emulgatory.

Kosmetyki dla dzieci – gdzie kupować

Kosmetyki dla dzieci można dziś zakupić nawet w supermarkecie. Są łatwo dostępne, jednak nie wszystkie nalezą do bezpiecznych, dlatego zachęcamy ponownie do czytania i analizowania składów. Można je zakupić także w aptece lub drogerii, nawet sklepach ekologicznych.

Ilu kosmetyków potrzebuje dziecko

Wiele osób kupuje dla swoich pociech mnóstwo kosmetyków, każdy na inną okazję i o innym działaniu. Tak naprawdę dzieci nie potrzebują takiej mnogości produktów. Zbyt duża ilość może im wręcz zaszkodzić. Z pewnością należy zainwestować w krem z filtrem, który stanowi ochronę przeciwsłoneczną dla delikatnej skóry dziecka. Ważnym elementem dziecięcej kosmetyczki jest także krem na wiatr i mróz. Wbrew pozorom chusteczki nawilżane nie są koniecznością, najlepiej zastąpić je wodą i wacikiem. Podczas wyjść lepiej sprawdzą się te sklepowe odpowiedniki, wówczas dobrym pomysłem będzie sięgnąć po te chusteczki, które bazują na wodzie i nie zawierają zbędnych dodatków.

Kosmetyki dla dzieci trzeba wybierać świadomie. Jest to gwarancją szczęścia i zadowolenia dziecka.